Ogłoszenia duszpasterskie
21.06 –28.06.2020 r.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Kalendarz liturgiczny:
  • Dzisiaj – 12. NIEDZIELA ZWYKŁA. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  • Środa – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Niedziela – 13. NIEDZIELA ZWYKŁA. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa.
1. Składam podziękowanie za sprzątanie i dekorację kościoła następującym paniom: Gąska Klaudia, Regulska Jolanta, Białek Izabela, Gąska Elżbieta, Piątkowska Izabela. Dziękuję także za ofiarę na Mszę świętą w intencji błagalnej o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia na czas epidemii w ich rodzinach. Msza święta będzie sprawowana w niedzielę 13 września o godz. 11.00. W nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne, życzliwe osoby do posługi przy sprzątaniu kościoła. Paniom Czernik Halinie i Regulskiej Jolancie za przyozdobienie kwiatami figury Matki Bożej Fatimskiej.
2. W dalszym ciągu stosujemy się podczas nabożeństw do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.).
3. Wyrażam z serca płynące podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach oktawy Bożego Ciała: dziewczynkom sypiącym kwiaty i dzwoniącym chłopcom, ministrantom i ministrantkom, paniom niosącym świece i w strojach ludowych niosącym feretrony. „BÓG ZAPŁAĆ”.
4. W ciągu najbliższego tygodnia po wieczornej Mszy św. rodziców młodzieży, która w tym roku miała przyjąć sakrament bierzmowania proszę o odebranie zaświadczeń o przygotowaniu do sakramentu i zgłoszenie się do Bazyliki Mariackiej. Najbliższy termin to czwartek 23 lipca br. Szczegóły dostępne na stronie internetowej parafii mariackiej. Pozostałe terminy i stosowne wskazania są wywieszone w gablocie.
5. W piątek przypada dzień zakończenia roku szkolnego. Zgodnie z ustaleniem z panią menadżer szkoły w Będkowicach dzieci uczestniczą we Mszy świętej o godz. 18.00.
Wszystkim Drogim Parafianom życzę błogosławionej niedzieli i obfitującego w Boże łaski nadchodzącego tygodnia. Szczęść Boże!
ks. Robert Kumela