Ogłoszenia duszpasterskie
28.06 – 5.07.2020 r.

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
1. Kalendarz liturgiczny:
  • Dzisiaj – 13. NIEDZIELA ZWYKŁA. Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa.
  • Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Rocznica święceń biskupich abpa Marka Jędraszewskiego (1997).
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – święto św. Tomasza, apostoła. Pierwszy miesiąca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. od godz. 15.30. Nabożeństwo do Serca Bożego.
  • Sobota – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
  • Niedziela – 14. NIEDZIELA ZWYKŁA.
1. Składam podziękowanie za sprzątanie i uporządkowanie kwiatów w kościele następującym paniom: Smotrzyk Kazimiera, Sroka Lucyna, Mitka Teresa, Wróbel Maria. Dziękuję także za ofiarę na Mszę świętą w intencji błagalnej o błogosławieństwo Boże i łaskę zdrowia w ich rodzinach. Msza święta będzie sprawowana w niedzielę 27 września. W nadchodzącym tygodniu zapraszam kolejne, życzliwe osoby do posługi przy sprzątaniu kościoła.
2. W dalszym ciągu stosujemy się podczas nabożeństw do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.).
3. Z dniem 30 czerwca przestaję pełnić urząd proboszcza w Będkowicach. Wszystkim bardzo dziękuję za dwa lata wspólnego kroczenia drogami wiary, współpracę i życzliwość. Proszę o pamięć w modlitwie. Otaczam modlitwą wszystkich, których spotykałem w ciągu minionych dwóch lat. Od 1 lipca zostałem mianowany proboszczem parafii w Krakowie – Kosocicach.
4. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego z dniem 1 lipca proboszczem parafii w Będkowicach zostaje mianowany ks. Stefan Trojan, zachowując jednocześnie urząd proboszcza w Bęble – Czajowicach. Przyjmijcie Go otwartym sercem, otoczcie troską i modlitwą. Uroczyste objęcie parafii z udziałem Księdza Dziekana będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 14.00. W imieniu ks. Stefana zapraszam parafian do licznego udziału.
5. W przyszłą niedzielę Msza św. w Będkowicach będzie tylko o godz. 14.00. Przed południem Msze święte w kościele w Bęble o godz. 8.15 i 11.00. Nowy porządek Mszy świętych niedzielnych w kościele w Będkowicach ks. Stefan Trojan ustali w porozumieniu z radą parafialną.
6. Rozpoczyna się czas wakacji, urlopów i zasłużonego odpoczynku. Jednak nie odpoczywajmy od codziennej modlitwy i niedzielnej Eucharystii. Lipiec jest tradycyjnie miesiącem Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcam do prywatnego odmawiania litanii do krwi Pana Jezusa.
Niech Pan wszystkim hojnie błogosławi na czas pracy i wakacyjnego odpoczynku!
ks. Robert Kumela