Ograniczenia pandemiczne

Od soboty 7 listopada w całej Polsce obowiązuje zasada, że w kościołach może przebywać jednocześnie jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni. Wszyscy mają pozostać w maseczkach osłaniających usta i nos, nie wolno używać wody święconej itd. Dlatego w naszej świątyni może przebywać jednocześnie tylko siedem osób. W związku z tym, do czasu trwania tych obostrzeń, w niedziele będzie wprowadzona dodatkowa Msza święta o godzinie 17.00, przed kościół będą wynoszone ławki, aby tam móc uczestniczyć w liturgii. Przy drzwiach kościoła można zdezynfekować ręce, a komunię świętą można przyjmować albo tradycyjnie do ust, albo na rękę. Osoby, które nie uczęszczają na Mszę świętą mogą w niedzielę w godzinach od 10.00 do 10.30 przyjąć w kościele Komunię świętą, albo przystąpić do spowiedzi.