Ogłoszenia parafialne
22.11 -29.11.2020 r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA – 22 listopada 2020 roku

 • Dziś Pan Jezus wzywa nas, byśmy w swoim sercu przyjęli Jego Królestwo.
 • O dziś w naszym kościele o godzinie 17.00 będzie odprawiana dodatkowa Msza święta. Także od godziny 10 do 10.30 co piętnaście minut będzie w kościele rozdawana Komunia święta tym, którzy nie będą w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej.
 • Przypominam, że odpusty za zmarłych można zyskać do końca listopada przy nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych. Osoby chore i niemogące udać się cmentarz mogą połączyć się duchowo z modlącymi się na cmentarzu i także zyskać odpust.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • dziś                       św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej,
  • we wtorek            wspomnienie świętych męczenników wietnamskich,
  • w środę                wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej , dziewicy i męczennicy.
 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Q piątek wieczorem podczas Mszy świętej będziemy się modlić za zmarłych wypominanych w naszym kościele.
 • W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela Adwentu, początek nowego roku liturgicznego. Przypominam, że w Adwencie odprawiamy Roraty, Msze święte w tygodniu będą odprawiane tylko rano, z wyjątkiem soboty.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele i wokół niego, za upiększenie kościoła i złożenie ofiary na Mszę świętą osobom z Rodzin: Gąska i Litewka. Na przyszłą sobotę na godzinę 9.00 zapraszam ostatnią piątkę z Kawior.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i trzy ofiary w kopertach na kwotę 150 złotych oraz wszystkie ofiary złożone na konto parafialne. Pod chórem do zabrania są Dobre Nowiny, darmowe gazety ewangelizacyjne.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz