Ogłoszenia parafialne
29.11 – 6.12.2020 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 29 LISTOPADA 2020 ROKU

 • Dziś Pan Jezus wzywa nas do czuwania w oczekiwaniu na Jego przyjście.
 • O dziś rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W tym czasie możemy uczestniczyć w Roratach – Mszy świętej wg formularza o Matce Bożej, która uczy nas przygotowywania się na spotkanie Chrystusa i otwierania na Jego łaskę. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30.
 • Do Świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele w niedziele o godzinie 17.00 będzie odprawiana dodatkowa Msza święta. Także od godziny 10.00 do 10.30, co piętnaście minut będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii świętej przez tych, którzy nie są w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej. Na koniec Adwentu, przed świętami, będzie spowiedź parafialna.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • w poniedziałek                               święto św. Andrzeja, apostoła,
  • w czwartek                                     wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
  • w piątek                                          wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
  • w przyszłą niedzielę                       wspomnienie św. Mikołaja.
 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca, po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W sobotę z racji pierwszej soboty po Mszy świętej Roratniej odmówimy Litanię do Matki Bożej. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.
 • Od przyszłej niedzieli ministranci i lektorzy z naszej parafii będą roznosili opłatki. Także od przeszłej niedzieli będzie można składać do skarbonki ofiary na przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele. Od dziś można w zakrystii zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny. Koszt samej świecy wynosi 6 złotych, pozostałe ofiary są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 • Przygotowujemy stronę internetową naszej parafii. Ma ona adres: parafiabedkowice.pl Jeśli są osoby chcące pomóc w przygotowaniu tej strony, bądź chcą coś na niej publikować – na przykład o wydarzeniach w naszej miejscowości – proszę o kontakt.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele i wokół niego, za upiększenie kościoła i złożenie ofiary na Mszę świętą w wieczór Sylwestrowy następującym osobom: Bożena Ostafin, Bartłomiej Kolasa, Renata Zawadzka i Bożena Gąska. Na przyszłą sobotę na godzinę 9.00 zapraszam pierwszą piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i dwie ofiary w kopertach na kwotę 80 złotych oraz wszystkie ofiary złożone na konto parafialne.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz