Ogłoszenia parafialne
6.12 – 13.12.2020 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 6 GRUDNIA 2020 ROKU

 • Dziś św. Jan Chrzciciel nawołuje nas do pokuty i nawrócenia.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11 Zmianka Różańcowa.
 • Podczas Adwentu, który przeżywamy, przygotowujemy się na przyjście Pana. Zapraszam na Roraty – Mszę świętą odprawianą z formularza o Matce Bożej, która uczy nas przygotowywania się na spotkanie Chrystusa i otwierania na Jego łaskę. W naszym kościele Roraty od poniedziałku do soboty o godzinie 7.30.
 • Do Świąt Bożego Narodzenia w naszym kościele w niedziele o godzinie 17.00 będzie odprawiana dodatkowa Msza święta. Od godziny 10.00 do 10.30 będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii świętej przez tych, którzy nie są w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa,
  • we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
  • w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Łucji.
 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 • Od dzisiaj ministranci i lektorzy z naszej parafii będą roznosili opłatki. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w sezonie zimowym. Także od dziś będzie można składać do skarbonki ofiary na przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny. Koszt samej świecy wynosi 6 złotych, pozostałe ofiary są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele, za upiększenie go i złożenie ofiary na Mszę świętą na dzień 14 grudnia następującym osobom: Anna Paczyńska, Henryk Paczyński, Władysław Węgiel, Agnieszka Żurek i Bogusława Wąsik. Na przyszłą sobotę na godzinę 9.00 zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i ofiarę w kopercie na kwotę 50 złotych oraz wszystkie ofiary złożone na konto parafialne.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz