Ogłoszenia parafialne
13.12 -20.12.2020 r.

 • Dziś niedziela „Gaudete” – Liturgia wzywa nas dziś radości. Stąd charakterystyczny kolor szat – różowy, używany tylko dwa razy do roku.
 • Dziś po Mszy świętej o godzinie 11 katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Przypominam, że dziś o godzinie 17 dodatkowa Msza święta. Do czasu trwania ograniczeń od godziny 10.00 do 10.30 będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii świętej przez tych, którzy nie są w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej.
 • Podczas Adwentu, który przeżywamy, przygotowujemy się na przyjście Pana. W naszym kościele spowiedź adwentowa będzie w poniedziałek 21 grudnia, poza tym okazja do spowiedzi jest codziennie pół godziny przed Mszą świętą. W tym tygodniu organizowane są spowiedzi w sąsiednich parafiach – w Kobylanach w czwartek, a w Szklarach w sobotę. Zapraszam również na Roraty – Mszę świętą odprawianą w dni powszednie o godzinie 7.30.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • dziś, w niedzielę                  wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • w poniedziałek                    wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia. Będziemy się starali w każdy trzeci piątek miesiąca tą Koronkę odmawiać po Mszy świętej.
 • Dziś jeszcze ministranci i lektorzy z naszej parafii roznoszą opłatki. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła w sezonie zimowym. Można także składać do skarbonki ofiary na przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele. Proszę także o pomoc przy przygotowaniu tej dekoracji. W zakrystii można zaopatrzyć się w świece Caritas na stół wigilijny. Koszt samej świecy wynosi 6 złotych, pozostałe ofiary są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 • Powstała strona internetowa naszej parafii: parafiabedkowice.pl Znajdziemy tam historię naszej parafii, listę duszpasterzy, ogłoszenia parafialne i intencje, rekolekcje adwentowe dla dzieci oraz list Papieża Franciszka o ogłoszeniu obecnego roku Rokiem św. Józefa.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele, za upiększenie go i złożenie ofiary na Mszę świętą na dzień 10 stycznia Paniom: Annie Kasprzyk i Małgorzacie Makarskiej. Na przyszłą sobotę na godzinę 9.00 zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i 6 ofiar w kopercie na kwotę 290 złotych oraz wszystkie ofiary złożone na konto parafialne.

Ks. Andrzej Grodecki proboszcz