Ogłoszenia parafialne
20.12-27.12.2020 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 20 GRUDNIA 2020 ROKU

 • Dziś szczególnie prosimy Maryję, byśmy umieli tak jak Ona, odpowiadać na wezwanie Boże.
 • Dziś o godzinie 17.00 dodatkowa Msza święta, a od godziny 10.00 do 10.30 będzie możliwość przyjęcia w kościele Komunii świętej przez tych, którzy nie są w stanie być na Mszy świętej. Będzie też okazja do spowiedzi świętej.
 • W poniedziałek 21 grudnia spowiedź adwentowa w naszej parafii, rozpoczniemy ją o godzinie 15.00, a zakończymy o godzinie 17.00. Zapraszam również na ostatnie Roraty – aż do Wigilii włącznie, o godzinie 7.30.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • w poniedziałek                    wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera
 • Bardzo proszę o pomoc przy wystrojeniu kościoła na nadchodzące święta – druhów ze Straży Pożarnej, Służbę Liturgiczną i wszystkie chętne osoby. Rozpoczniemy o godzinie 16.00.
 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Wigilia – ostatnie Roraty o godzinie 7.30. W tym roku wyjątkowo – planujemy dwie Pasterki – jedną tradycyjnie o północy, drugą o godzinie 22.00. Chodzi o to, by więcej osób mogło wziąć udział w tych uroczystościach.
 • W Boże Narodzenie Msze święte jak w niedzielę, łącznie z Mszą świętą o godzinie 17.00. W sobotę święto św. Szczepana męczennika, Msze święte o 8.30 i o godzinie 11.00, nie będzie Mszy świętej po południu. W następną niedzielę, 27 grudnia, Święto Najświętszej Rodziny, Msze święte jak w każdą niedzielę, będzie Msza święta o godzinie 17.00. Ponieważ Boże Narodzenie wypada w piątek, dlatego nie ma w ten dzień postu, podobnie będzie także w Nowy Rok.
 • W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. Przy okazji dziękuję bardzo za wszystkie ofiary złożone przy okazji opłatków, będą one przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania kościoła w sezonie zimowym.
 • Już teraz uprzedzam, że w tym roku duszpasterska wizyta kolędowa będzie możliwa tylko na indywidualne zaproszenie.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele, za upiększenie go i złożenie ofiary na Mszę świętą na ostatnie Roraty w Wigilię następującym osobom: Władysławie i Adamowi Litwa, Alicji Sroka, Barbarze Kita, Dorocie Krawczyk oraz Bogusławie Mączka. Kolejne sprzątanie wyjątkowo w czwartek, w Wigilię rano – albo zaraz po Roratach, albo o godzinie 9.00.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary i 4 ofiary w kopercie w poprzednią niedzielę na kwotę 180 złotych oraz przelewy na konto parafialne w tym tygodniu w kwocie 320 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki proboszcz