17.01-24.01.2021 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 STYCZNIA 2021 ROKU

• Dziś słyszymy po raz kolejny głos świętego Jana Chrzciciela, który wskazuje nam Jezusa i kieruje nas dziś do Niego, tak jak swoich uczniów.
  • Dziś w Kościele w Polsce jest obchodzony Dzień Judaizmu, a od jutra Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie internetowej naszej parafii. Z powodu dalszego trwania ograniczeń ilości osób w świątyni w niedziele w naszym kościele nadal będzie odprawiana Msza święta o godzinie 17.00.
    • we wtorek                     wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
    • w czwartek                    wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, to święto ustanowił Papież Franciszek, jako okazję do dziękczynienia za Słowo Boga do nas skierowane.
  • Przypominam, że na stronie naszej parafii na Facebooku są transmitowane Msze święte: w niedziele i święta o 8.30 i 11.00 oraz Msze święte wieczorne w tygodniu.
  • W tym roku duszpasterska wizyta kolędowa jest możliwa tylko na wyraźne zaproszenie. Po Mszach świętych w zakrystii można się umówić na taką wizytę.
  • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele w sobotę i złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Gabrieli Cierniak, Katarzynie Kisiel, Małgorzacie Molendys, Łukaszowi Leśniakowi oraz Annie i Janinie Pater. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Będkowic. Dziękuję także wszystkim osobom, które pomogły przy odśnieżaniu kościoła, zarówno w sobotę, jak i przed pogrzebem.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 10 ofiar w kopertach na kwotę 410 złotych.
  • W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Piotra Macałkę. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…

Ks. Andrzej Grodecki proboszcz