Ogłoszenia parafialne
31.01 – 7.02.2021 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 STYCZNIA 2021 ROKU

 • Dziś słyszymy, jak Pan Jezus wyrzucił złego ducha z człowieka. Prośmy, by ciągle wyrzucał zło z nas samych i z naszych relacji z innymi.
 • Zdecydowaliśmy z Radą Parafialną, że niedzielna Msza święta o godzinie 17.00 będzie odprawiana w każdą niedzielę aż do Niedzieli Wielkanocnej włącznie. Podczas Wielkiego Postu ta Msza święta będzie połączona z Gorzkimi Żalami.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • dziś, w niedzielę                 wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera,
  • we wtorek                            święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej,
  • w piątek                               wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę                              wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników japońskich.
 • W tym tygodniu – we wtorek z racji święta Matki Bożej Gromnicznej dodatkowa Msza święta o godzinie 18.00, na Mszach świętych poświęcenie gromnic. W ten dzień obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy o modlitwie ze wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu.
 • W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi świętej od godziny 17.00. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej wieczornej odmówimy Litanię do Matki Bożej.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 11.00 Zmianka Tajemnic Różańcowych. Spotkanie dzieci I Komunijnych i ich Rodziców jest przełożone na niedzielę 21 lutego.
 • Na piątek po Mszy świętej wieczornej zapraszam parafian – zwłaszcza druhów ze Straży Pożarnej, Służbę Liturgiczną oraz wszystkich chętnych, do pomocy przy likwidacji dekoracji bożonarodzeniowej.
 • Serdecznie dziękuję za sprzątanie w kościele w sobotę i złożenie ofiary na Mszę świętą pani Halinie Czernik. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Będkowic (z Okupnik). Proszę tylko o wcześniejszy odbiór kluczy, bo wyjeżdżam na sakrę biskupią do Krakowa. Ewentualnie sprzątanie można połączyć z rozbiórką dekoracji bożonarodzeniowej w piątek wieczorem.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 5 ofiary w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 450 złotych oraz za dwie ofiary złożone później na kwotę 400 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki proboszcz