7.02 – 14.02.2021 r.

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 LUTEGO 2021 ROKU

• Dziś słyszymy, jak Pan Jezus uzdrawia i wyrzuca złe duchy. Prośmy, by i nas ciągle leczył z naszych słabości i ulegania złu.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa. Dziś Kościół Krakowski szczególnie dziękuje Bogu za nowego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji – Ks. bp. Roberta Chrząszcza.
    • dziś, w niedzielę           wspomnienie błogosławionej Klary Szczęsnej, dziewicy,
    • w środę                          wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
    • w czwartek                    wspomnienie Matki Bożej z Lourdes,
    • w przyszłą niedzielę      święto św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  • W tym tygodniu – w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek zaś przypada Światowy Dzień Chorego, pamiętajmy wtedy szczególnie o wszystkich osobach chorych, niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy drugiego człowieka.
  • Kapucyni pracujący w Afryce zapraszają do akcji: „wyślij pączka do Afryki” – z racji tłustego czwartku jest okazja, by pomóc misjonarzom. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  • Spotkanie dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców odbędzie się w niedzielę 21 lutego.
  • Dziękuję wszystkim, którzy pomogli rozebrać w kościele dekorację bożonarodzeniową – szczególnie Radzie Parafialnej, druhom ze Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej oraz wszystkim innym osobom.
  • Dziękuję także za sprzątanie w kościele po zlikwidowaniu dekoracji i za złożenie ofiary na Mszę świętą paniom: Lucynie Leśniak, Marii Kaczor, Bogusławie Dudziak i Marii Lorenc. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
  • Zakończyliśmy czas kolędowej wizyty duszpasterskiej. Odwiedziłem ponad 20 domów w naszej parafii. Bóg zapłać za gościnę, często za posiłek i wszystkie złożone ofiary.

Ks. Andrzej Grodecki