Ogłoszenia parafialne
14.02 -21.02.2021 r.

  • Dziś słyszymy, jak Pan Jezus oczyszcza człowieka z trądu. Prośmy, by i nas oczyścił z trądu naszych grzechów.
  • W czwartek 12 lutego minęła ósma rocznica peregrynacji w naszej parafii obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i Relikwii: św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. Mamy w kościele obraz Jezusa Miłosiernego z palącym się pod nim wieczną lampką. Pamiętajmy o orędziu o Jego niezmierzonym Miłosierdziu.
  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
    • Dziś, w niedzielę                 święto św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Jest to pierwszy dzień Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje nas post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte z posypaniem głów popiołem – o godzinie 18.00 i dodatkowa rano – o godzinie 7.30. W piątek o godzinie 17.30 pierwsza Droga Krzyżowa. W ten dzień w Kościele modlimy się w intencji wszystkich osób skrzywdzonych seksualnie. W piątek po Mszy świętej z racji III Piątku miesiąca odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • W przyszłą niedzielę, 21 lutego Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie zapraszam na Drogę Krzyżową na godzinę 10.30, szczególnie te osoby, które nie mogą przyjść na Drogę Krzyżową w piątek. Po południu zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godzinę 16.30. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta wieczorna, już bez homilii. Tak będzie do końca Wielkiego Postu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 spotkanie dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców. W ten dzień składka przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.
  • Od Środy Popielcowej zaczyna się okres spowiedzi wielkanocnej i trwa do Niedzieli Trójcy Świętej. Przy okazji informuję, że rekolekcje parafialne w naszej parafii są zaplanowane na Piątą Niedzielę Wielkiego Postu, czyli rozpoczną się 21 marca, o ile nie będzie przeszkód epidemicznych.
  • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą paniom: Elżbiecie Litwa, Renacie Seweryn, Stanisławie Kowalik i Krystynie Sarota. Dziękuję także za pomoc przy odśnieżaniu przy kościele. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam ostatnią piątkę z Będkowic – z Okupnik.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 4 ofiary w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 270 złotych oraz za ofiary złożone na konto parafialne, w ostatnich dwóch tygodniach wpłynęło tam 170 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz