Ogłoszenia parafialne
21.02 -28.02.2021 r.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 LUTEGO 2021 ROKU

  • Rozpoczynając 40-dniowy Wielki Post popatrzmy dziś na Chrystusa, który udał się na czterdzieści dni na pustynię, by tam odpierać pokusy złego ducha i uczmy się od Niego, jak walczyć z grzechem.
  • W dniu dzisiejszym w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Taki porządek nabożeństw będzie obowiązywał przez cały Wielki Post.
  • Dzisiaj także po Mszy świętej o godzinie 11.00 spotkanie dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.
  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
    • w wtorek                       święto Katedry św. Piotra Apostoła
  • W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami. Ofiara składana w przyszłą niedzielę do skarbonki będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom.
  • Dziękuję p. Krawczykowi i firmie Lupus za wyposażenie kościoła i plebanii w sprzęt przeciwpożarowy.
  • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą paniom: Agacie Szumny, Katarzynie Walczak, Małgorzacie Boczoń, Karolinie Gąsior i Katarzynie Dyka-Węgiel. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam pierwszą piątkę z Kawior.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 9 ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 490 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz