Ogłoszenia parafialne
28.02 – 7.03.2021 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28 LUTEGO 2021 ROKU

  • Pan Jezus przemienia się na górze wobec Apostołów. Odkrywajmy jego boskość, jednocześnie pamiętając o tym, że jest w pełni człowiekiem.
  • W dniu dzisiejszym w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna. Przypominam, że w naszym kościele okazja spowiedzi jest przed każdą Mszą świętą, albo przed nabożeństwem, jeśli poprzedza ono Mszę świętą.
  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
    • w czwartek                    wspomnienie św. Kazimierza, królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej
  • W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godziny 16.45 okazja do spowiedzi świętej, potem o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. W sobotę z racji I Soboty Miesiąca po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.
  • Dziś obchodzimy dzień solidarności z misjonarzami. Można złożyć do skarbonki na filarze przy wejściu do kościoła ofiarę przeznaczoną na pomoc misjonarzom.
  • W poprzednią niedzielę podczas składki zebrano 885,50 złotych. Zostały one przekazane na Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.
  • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą paniom: Jolancie Regulskiej, Izabeli Białek, Klaudii Gąsce, Izabeli Piątkowskiej i Elżbiecie Gąsce. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Kawior.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 5 ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 250 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz