Ogłoszenia parafialne
7.03 – 14.03.2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7 MARCA 2021 ROKU

 • Pan Jezus uczy nas dzisiaj szacunku do świątyni, jako miejsca przebywania Boga. Prośmy Go, by i nasze serca stały się świątynią Boga, oczyszczoną przez jego łaskę.
 • W dniu dzisiejszym w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa. Dziś, na zakończenie Mszy świętych, Adoracja Najświętszego Sakramentu, z racji I niedzieli miesiąca.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • dziś, w niedzielę           wspomnienie św. męczennic – Perpetuy i Felicyty
  • w poniedziałek              wspomnienie św. Jana Bożego, zakonnika
  • we wtorek                   wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy
 • W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę obchodzimy 8 rocznicę wyboru papieża Franciszka – pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji.
 • W poprzednią niedzielę do skarbonki na pomoc misjonarzom zebrano 351 złotych, zostały one przekazane do Kurii. Od dziś do Niedzieli Palmowej składka do skarbonki jest przeznaczona na przygotowanie dekoracji kościoła na Wielki Tydzień.
 • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą paniom: Teresie Mitka, Marii Wróbel, Katarzynie Wróbel, Kazimierze Smotrzyk, Joannie Dziadur i Agacie Dziadur. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam następną piątkę z Kawior.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 1 ofiarę w kopercie, złożoną w poprzednią niedzielę na kwotę 100 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz