Ogłoszenia parafialne
21.03 -28.03.2021 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 MARCA 2021 ROKU

  • Pan Jezus zapowiada dziś, że zostanie wywyższony nad ziemię, żeby wszystkich pociągnąć do Siebie.
  • W dniu dzisiejszym w naszym kościele Msze święte jak w każdą niedzielę, poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna.
  • Rekolekcje wielkopostne w tym roku rozpoczną się nietypowo – w poniedziałek 22 marca. W zastępstwie Ks. Marcina, który zachorował, poprowadzi je Ks. diakon Piotr Dudek, na co dzień pracujący na parafii w Wieliczce. Program rekolekcji jest wystawiony w gablotce przed kościołem. W środę, na zakończenie rekolekcji, przewidziany jest dzień spowiedzi – jest ona zaplanowana od godziny 15.30 do godziny 18.00 z przerwą na Mszę świętą dla dzieci o godzinie 16.00.
  • Poza tym w tym tygodniu: W czwartek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszym kościele Msze święte o 7.30 i wieczorem, o godzinie 18.00. Podczas Mszy świętych będzie możliwość podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Rady Parafialnej. W piątek o 17.30 Droga Krzyżowa.
  • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa. Podczas Mszy świętych poświęcenie palm, przed Mszą świętą o godzinie 11.00 procesja z palmami. W nocy przed tą niedzielą następuje zmiana czasu, więc Msze święte zaczną się jakby „godzinę wcześniej”.
  • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Annie Nowińskiej, Lidii Seweryn, Waldemarowi Mazur, Jadwidze Kocwa oraz Marzenie i Mirosławowi Bień. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam następną piątkę z Kawior.
  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 4 ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 180 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz