Ogłoszenia parafialne
18.04 -25.04.2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 18 KWIETNIA 2021 ROKU

 • Pan Jezus daje dziś łaskę byśmy „rozumieli Pisma” i świadczyli o Jego Zmartwychwstaniu.
 • Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Dziś także jest organizowane Narodowe Czytanie Pisma Świętego. W  naszym kościele Msze święte w godzinach: 8.30, 11.00 i o 17.00.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • w środę                         wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek                        uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  • w sobotę                       wspomnienia św. Fidelisa i św. Jerzego
 • W poniedziałek na Mszę świętą wieczorną zapraszam dzieci z klasy III z Rodzicami – przygotowujemy się do przyjęcia sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
 • W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, jednego z głównych patronów Polski. W naszym kościele Msza święta o godzinie 18.00. W ten dzień z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza, w tym dniu modlimy się szczególnie w intencji powołań.
 • Bóg zapłać strażakom i innym osobom za pomoc przy demontażu Grobu Pańskiego i dekoracji świątecznej.
 • Dziękuję także za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Annie Kasprzyk i Małgorzacie Makarskiej. Na kolejne sprzątanie, na sobotę na godzinę 9.00, zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 8 ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 500 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz