Ogłoszenia parafialne
2.05 – 9.05.2021 r.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2 MAJA 2021 ROKU

 • Pan Jezus zaprasza nas dziś do wspólnoty z Nim, używając obrazu krzewu winnego.
 • Dziś w naszym kościele Msze święte w godzinach: 8.30 i 11.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej i będzie Zmianka Różańcowa. Przypominam, że na miesiące maj i czerwiec jest zawieszona Msza święta o godzinie 17.00.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • w poniedziałek              święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
  • we wtorek                     wspomnienie św. Floriana, męczennika
  • we środę                       wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera
  • w czwartek                    święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba
  • w sobotę                       uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 • Jutro, 3 maja, święto Matki Bożej Królowej Polski, Msze święte tak jak dzisiaj – o godzinie 8.30 i o 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej.
 • Od wtorku w dni powszednie maja codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewaniem Litanii Loretańskiej i czytanką. W środę w ramach tego nabożeństwa Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godziny 17.00, przed majówką.
 • W sobotę 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. W tym dniu w naszym kościele Pierwsza Spowiedź Święta dzieci z klasy III, rozpoczniemy ją nabożeństwem o godzinie 9.00.
 • W przyszłą niedzielę Pierwsza Komunia Święta na Mszy świętej o godzinie 12.30. Prosimy, by na tą Mszę świętą przyszły tylko dzieci z klasy III i ich najbliżsi. Pozostałe osoby prosimy, by uczestniczyły w innych Mszach świętych.
 • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Grażynie Leśniak, Małgorzacie Wiśniewskiej, Agnieszce Nowakowskiej i Sylwii Jabłonowskiej. W tą sobotę dekoracją kościoła zajmą się rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 2 ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę oraz za ofiary, które wpłynęły na konto bankowe.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz