Ogłoszenia parafialne
9.05 – 16.05.2021 r.

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 9 MAJA 2021 ROKU

 • Pan Jezus przypomina nam dziś o największym przykazaniu – przykazaniu miłości i wzywa nas do jedności.
 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30 i 11.00. Potem Pierwsza Komunia Święta na Mszy świętej o godzinie 12.30. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • w czwartek                  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
  • w piątek                      święto św. Macieja, apostoła
 • W dni powszednie maja codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewaniem Litanii Loretańskiej i czytanką. W środę w ramach tego nabożeństwa Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
 • W ciągu tego tygodnia do piątku włącznie trwa Biały Tydzień, zapraszamy na Msze święte wieczorne dzieci z klasy III rodzicami. W sobotę pielgrzymka dzieci z rodzicami do Kalwarii Zebrzydowskiej i do Wadowic.
 • W czwartek w rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie i w 40 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II rozpoczniemy nasze Nabożeństwa Fatimskie. Po Mszy świętej wieczorem w procesjo wokół kościoła odmówimy Część Różańca świętego.
 • W przyszłą obchodzimy Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze święte o 8.30 i o godzinie 11.00.
 • Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie w kościele i za naprawę drzwi zewnętrznych, wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii i za wszystkie prace wykonane w kościele i wokół niego. Rodzice złoża także ofiarę na nowe okno w zakrystii. W następną sobotę do dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za 2 ofiary w kopertach na kwotę stu złotych złożone w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz