Ogłoszenia parafialne
16.05 -23.05.2021 r.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16 MAJA 2021 ROKU

 • Pan Jezus przypomina nam dziś, że nasza ojczyzna jest w niebie i On idzie tam przygotować Nam miejsce.
 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej.
 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:
  • dziś, w niedzielę,          święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
  • w czwartek                    wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
  • w sobotę                        wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy
 • W dni powszednie maja codziennie o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewaniem Litanii Loretańskiej i czytanką. W środę w ramach tego nabożeństwa Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy.
 • W tym tygodniu przypada III Piątek miesiąca, odmówimy po majówce, przed Mszą świętą, Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 • W przyszłą obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze święte o 8.30 i o godzinie 11.00. W tym tygodniu Septenna przed tą Uroczystością, codziennie podczas nabożeństwa majowego. Świętem Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny w liturgii.
 • Dziękuję za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiarę na Mszę świętą następującym osobom: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel. W następną sobotę do dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.
 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za 8 ofiar w kopertach na kwotę 450 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz