Ogłoszenia duszpasterskie
30.05 – 6.05.2021 r.

  • Dziś odkrywamy tajemnicę Boga w Trójcy Świętej Jedynego, który nas w Chrystusie zaprasza do wspólnoty ze Sobą. W naszym kościele dzisiaj Msze święte o 8.30 i 11.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 zaśpiewamy Litanię do Matki Bożej.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

   • we wtorek wspomnienie św. Justyna, męczennika

   • w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

  • W poniedziałek o godzinie 17.30 ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękuję tym, którzy wytrwale cały miesiąc maj śpiewali Litanię do Matki Bożej.

  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, potocznie zwana Uroczystością Bożego Ciała. W tym dniu Msze święte o godzinie 8.30, 11.00 i dodatkowa po zakończeniu procesji, około godziny 13.30. Po Mszy o godzinie 11.00 rozpoczniemy procesję z Najświętszym Sakramentem po Będkowicach. Zapraszam do udziału w tej procesji zwłaszcza Służbę Liturgiczną, osoby noszące sztandary, feretrony, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty itd. Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominam, że zgodnie z przepisami w czasie procesji jest obowiązek zachowania dystansu i noszenia maseczek.

  • Podczas procesji pierwszy ołtarz panujemy na skrzyżowaniu ulicy Długiej i Lisowskiej. O jego przygotowanie proszę osoby z ulic: Długiej, Lisowskiej, Ogrodowej i Bzowskich. Drugi ołtarz będzie na Rynku, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Borowej, Rynek, Wiosennej i Brzozowej. Trzeci ołtarz planujemy na skrzyżowaniu ulicy Browar z ulicą Akacjową. O jego przygotowanie proszę mieszkańców ulic: Browar, Okupniki, Widokowej, Jaśminowej, Akacjowej i Pod Sokolicą. Czwarty ołtarz będzie przed kościołem, o jego przygotowanie proszę mieszkańców ulicy Kawiory.

  • Po zakończonej procesji, około 13.30 w naszym kościele odprawi Mszę świętą prymicyjną Ks. Piotr Dudek, który prowadził u nas rekolekcje wielkopostne. Został on wczoraj wyświęcony na kapłana naszej Archidiecezji. Zapraszam do udziału w tej Mszy świętej, na jej zakończenie ksiądz Piotr udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

  • Po uroczystości Bożego Ciała w piątek i sobotę po Mszach świętych wieczornych wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja oktawy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z Aktem Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 procesja oktawy Bożego Ciała, a potem Zmianka Różańcowa.

  • Dziękuję za sprzątanie w kościele, w salce i wokół kościoła, wykoszenie trawy oraz za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Katarzynie Kisiel, Gabrieli Cierniak, Janinie Pater, Łukaszowi Leśniak i Małgorzacie Molendys. Dziękuję także poprzedniej ekipie sprzątającej za oczyszczenie chodnika wokół kościoła z roślinności i przygotowanie grządki. W następną sobotę do dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za 3 ofiary w kopertach na kwotę 300 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

  Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz