Ogłoszenia parafialne
4.07 – 11.07.2021 r.

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 LIPCA 2021 ROKU

  • Pan Jezus dziś pokazuje nam, że bez wiary w Niego nie możemy otrzymać od Niego łaski.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Ten układ Mszy świętych niedzielnych będzie obowiązywał przynajmniej do końca wakacji. Dziś po Mszach świętych z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godz. 11.00 Zmianka Różańcowa.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • we wtorek wspomnienie błog. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

   • w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

   • w przyszłą niedzielę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

  • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  • W poprzednią niedzielę do skarbonki zebrano 630 złotych na pomoc mieszkańcom Nowej Białej po tragicznym pożarze. Zostaną one przekazane przez pośrednictwo Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Bóg zapłać za ofiarność.

  • Dziękuję za dekorację kościoła nowożeńcom, a za sprzątanie w kościele i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Agacie Szumny, Małgorzacie Boczoń, Karolinie Bator, Katarzynie Walczak i Katarzynie Dyka-Węgiel. W następną sobotę do sprzątania i dekoracji kościoła zapraszam pierwszą piątkę z Kawior.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za ofiary, które spłynęły na konto parafialne. Przy okazji informuję, że w najbliższym czasie rozpoczną się przy kościele prace związane z odwodnieniem i udrożnieniem zatkanych rynien, w których zalega woda.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz