11.07 -18.07.2021 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 LIPCA 2021 ROKU

• Pan Jezus dziś chce nas wysłać w świat, byśmy o Nim świadczyli słowem i przykładem, tak jak kiedyś wysłał Apostołów.

• Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. W tym tygodniu Msze święte wg programu z wyjątkiem soboty, gdzie Msza święta wieczorna będzie odprawiona o godzinie 17.00.

• Dziś, w niedzielę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy

• w poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

• we wtorek wspomnienie św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

• w czwartek wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

• w piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej)

• w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

• W tym tygodniu: We wtorek z racji 13 lipca dodatkowa Msza święta wieczorem, po której nastąpi nabożeństwo fatimskie: procesja wokół kościoła z odmawianiem części Różańca świętego. Prosimy zabrać świece. W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy świętej wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę wieczorna Msza św. wieczorna wyjątkowo o godzinie 17.00.

• Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Jolancie Regulskiej, Izabeli Białek, Klaudii Gąsce, Elżbiecie Gąsce i Izabeli Piątkowskiej. W następną sobotę (lub piątek wieczór) do sprzątania i dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

• Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za ofiary, które spłynęły na konto parafialne. Jak widać przy kościele trwają prace związane z odwodnieniem i udrożnieniem zatkanych rynien, w których zalega woda. Przy okazji są na nowo zabezpieczone fundamenty.

• Pod chórem są do zabrania ostatnie numery czasopisma ewangelizacyjnego „Dobre Nowiny”

Ks. Andrzej Grodecki