Ogłoszenia parafialne
1.08 – 8.08.2021 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 1 SIERPNIA 2021 ROKU

  • Pan Jezus dziś wzywa nas, byśmy się karmili Jego Ciałem i Krwią.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • Dziś, w niedzielę wspomnienie ŚW. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

   • w środę wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, prezbitera

   • w piątek święto Przemienienia Pańskiego

   • w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Dominika, prezbitera

  • W tym tygodniu: W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z racji I piątku miesiąca okazja do spowiedzi świętej od godziny 17.00. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Można zgłaszać chorych do odwiedzin z tej okazji. W ten dzień wyrusza z Wawelu do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Krakowska. Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach.

  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Poświęcenia Świątyni.

  • Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Annie Nowińskiej, Lidii Seweryn, Jadwidze Kocwa, Marzenie Bień, Małgorzacie Mazur i Mirosławowi Bień. W następną sobotę (lub piątek wieczór) do sprzątania i dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za 442 złotych zebrane przy okazji poświęcenia pojazdów w poprzednią niedzielę. Będą one przekazane na pomoc misjonarzom.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz