Ogłoszenia parafialne
8.08 – 15.08.2021 r.

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA ŚWIĄTYNI – 8 SIERPNIA 2021 R.

 • Dziś jesteśmy wezwani, by przypomnieć sobie, że stanowimy część Bożej Świątyni, Kościoła.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Dziś obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Było to 5 sierpnia 1956 roku, jak jest uwiecznione na tablicy pod chórem. Dziękujmy za wszystkich, którzy budowali ten kościół finansowali go, utrzymywali, dbali o niego i czynią to do dziś.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • Dziś, w niedzielę wspomnienie św. Dominika, prezbitera

  • w poniedziałek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

  • we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

  • w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy

  • w piątek święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

  • w sobotę wspomnienie św. Maksymiliana, prezbitera i męczennika

  • w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 • W tym tygodniu: W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z racji 13 dnia miesiąca po Mszy świętej nabożeństwo fatimskie – procesja wokół kościoła ze świecami, podczas której odmawiamy część Różańca Świętego. W sobotę po Mszy świętej wieczornej kolejny dzień Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszach świętych poświęcenie wianków i ziół.

 • Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Ewie Litewka, Jolancie Gąska, Wiktorowi Gąska i Krystynie Kumala. Dziękuję także za wykoszenie trawy w ogrodzie plebanii i wokół kościoła. W następną sobotę (lub piątek wieczór) do sprzątania i dekoracji kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

 • Ks. Andrzej Grodecki

  proboszcz