Ogłoszenia parafialne
15.08 -22.08.2021 r.

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY – 15 SIERPNIA 2021 R.

  • Dziś Maryja pokazuje nam drogę do nieba, gdzie sama już przebywa i chce nas tam zaprowadzić.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte o 8.30, 11.00 i o godzinie 17.00. Po Msza świętych poświęcenie wianków i ziół.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • w poniedziałek wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla

   • we wtorek święto św. Jacka, prezbitera, patrona Archidiecezji Krakowskiej

   • w piątek wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

   • w sobotę wspomnienie św. Piusa X, papieża

   • w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej

  • W tym tygodniu: W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy świętej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, z racji III piątku miesiąca. W sobotę po Mszy świętej wieczornej kolejny dzień Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  • Informuje, że od dzisiaj jest już nowa książka intencji na rok 2022, można już zgłaszać intencje na przyszły rok.

  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, nasz odpust parafialny. W związku z tym w sobotę o godz. 17 rozpoczniemy spowiedź świętą, będzie ksiądz spoza parafii. W niedzielę suma odpustowa wyjątkowo o godzinie 11.30, poprowadzi ją i homilię wygłosi Ks. Marcin Szydłowski, pracownik Sądu Metropolitalnego. Będą to jednocześnie dożynki – na sumę jest przygotowywany wieniec – podziękowanie Bogu za tegoroczne plony.

  • Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Krystynie Gąska, Bożenie Ostafin, Renacie Zawadzkiej i Bożenie Gąska. W następną sobotę do sprzątania i dekoracji kościoła zapraszam wyjątkowo dwie piątki, już z Będkowic.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 13 ofiar w kopertach na kwotę 910 złotych złożone w poprzednią niedzielę a także te ofiary, które wpłynęły na konto internetowe.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz