Ogłoszenia parafialne
22.08 -29.08.2021 r.

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ – 22 SIERPNIA 2021 R.

 • Dziś Maryja zaprasza nas, byśmy byli jej poddanymi, w Królestwie Bożym.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, suma odpustowa o g. 11.30 i Msza święta wieczorna o godzinie 17.00. Przed Mszą świętą odpustową przed kościołem przyjęcie wieńca dożynkowego, a po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • we wtorek święto św. Bartłomieja, apostoła

  • w czwartek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

  • w piątek wspomnienie św. Moniki

  • w sobotę wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

  • w przyszłą niedzielę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

 • W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę po Mszy świętej wieczornej kolejny dzień Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 • Przeżywamy dziś nasz odpust parafialny. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu za tegoroczne plony. Ale także dziękujemy ludziom – Księdzu Marcinowi Szydłowskiemu, sędziemu Sądu Metropolitalnego, za poprowadzenie tej uroczystości i wygłoszenie homilii. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy organizacji naszych uroczystości.

 • Dziękuję za sprzątanie, piękną dekorację kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Małgorzacie Makarskiej, Annie i Stanisławowi Kasprzyk, Wiolettcie Dudek, Annie Lorenc, Katarzynie i Marii Jarominek, Lucynie Derwisz, Annie i Henrykowi Paczyńskim, Władysławie Węgiel, Agnieszce Żurek i Bogusławie Wąsik. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 5 ofiar w kopertach na kwotę 300 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz