Ogłoszenia parafialne
29.08 – 5.09.2021 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 SIERPNIA 2021 R.

  • Dziś Pan Jezus wzywa nas, byśmy oczyścili nasze serce ze złych pożądliwości.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i 17.00. Dziś wspominamy męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • w piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

   • w sobotę wspomnienie błogosławionej Stelli i 10 jej sióstr dziewic i męczennic z Nowogródka.

  • W środę pierwszy dzień nauki w szkole, zapraszam dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą na godzinę 8.00 do kościoła z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  • W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej. W sobotę pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej wieczornej kolejny dzień Nowenny przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

  • W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

  • Zakończyliśmy prace przy odwodnieniu kościoła. Sumaryczny koszt tych prac wyniósł około 30 tysięcy złotych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy sfinansowaniu tych prac: firmom i podmiotom, oraz zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej, jako organizacji pożytku publicznego za przekazanie środków finansowych z jednego procenta i wszystkim parafianom składającym ofiary na ten cel. Na jesień tego roku planujemy wymianę schodów przed kościołem.

  • Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Adamowi Litwa, Alicji Sroka, Barbarze Kita, Dorocie Krawczyk i Bogusławie Mączka. Za dekorację dziękujemy nowożeńcom. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, także te, które wpłynęły na konto bankowe, oraz za 2 ofiary w kopertach na kwotę 150 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz