Ogłoszenia parafialne
12.09 -19.09.2021 r.

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 WRZEŚNIA 2021

  • Dziś Pan Jezus zapowiada swoja mękę i jednocześnie daje nam nadzieję, że nasze trudy i krzyże nie są daremne.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o 17.00. Dziś w Warszawie będzie miała miejsce uroczysta beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Pod chórem do zabrania pamiątkowe obrazki z błogosławionym Prymasem Tysiąclecia.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
   • we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
   • w środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
   • w czwartek wspomnienie św. męczenników: Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
   • w sobotę święto św. Stanisława, zakonnika, patrona młodzieży.
  • W poniedziałek nabożeństwo fatimskie, po Mszy świętej wieczornej zapraszam na Różaniec Fatimski wokół kościoła. W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. A w piątek wieczorem po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia, z racji III piątku miesiąca.

  • Jak wspomniałem tydzień temu zapraszam chłopców ze szkoły podstawowej do podjęcia posługi ministranta. Można się zgłaszać do zakrystii po Mszach świętych.

  • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Cecylii Seweryn, Beacie Seweryn, Małgorzacie Chmura, Stanisławie Cieślik, Teresie Spyt i Lucynie Węgiel. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę, a także za ofiarę 77 złotych, złożoną do puszki na rzecz uchodźców.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz