Ogłoszenia parafialne
26.09 – 3.10.2021 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 26 WRZEŚNIA 2021

  • Chrystus uczy nas dzisiaj byśmy umieli rezygnować z tego, co godzi to w Boże przykazania.

  • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Dziś w całym Kościele w Polsce jest organizowane liczenie wiernych chodzących do kościoła w niedziele.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

   • w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

   • we wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika

   • w środę święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

    w czwartek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

   • w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

   • w sobotę wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

  • W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca, od 16.45 okazja do spowiedzi świętej. W ten dzień rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. W dni powszednie o 17.30 będziemy odmawiali Różaniec, a po nim Msza święta wieczorna. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11 Zmianka Różańcowa.

  • Trwają zapisy do grupy przygotowującej się do bierzmowania w naszej parafii. Dzieci z klas siódmych i ósmych można zgłaszać w zakrystii po Mszach świętych. Pierwsze spotkanie w pierwszy piątek miesiąca o godzinie 19.00 w salce „Zakątek”.

  • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Marii Kozień, Grażynie Mirek, Marii Żurowskiej, Urszuli Lorenc, Janinie Pater i Łukaszowi Leśniak. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic. Dziękuję także paniom, które pomogły uporządkować klomby wokół plebanii i kościoła oraz panu, który naprawił mała awarię w salce.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za dwie ofiary w kopertach na kwotę 250 złotych złożonych w poprzednią niedzielę.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz