Ogłoszenia parafialne
10.10 -17.10.2021 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

 • Chrystus wzywa nam dziś, byśmy przestrzegali Bożych przykazań i nie przywiązywali się do dóbr materialnych, lecz umieli być ubodzy duchowo.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 poświęcenie Różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. O godzinie 16.30 Nabożeństwo różańcowe, po nim Msza święta wieczorna. Dzisiaj Dzień Papieski, do skarbonki pod chórem można składać ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, pomagającej w edukacji zdolnych młodych ludzi z uboższych rodzin.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • w poniedziałek wspomnienie św. Jana XXIII, papieża

  • w środę wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

  • w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i  doktora Kościoła

  • w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

 • W październiku w tygodniu są wyłącznie Msze święte wieczorem. Wcześniej o 17.30 Nabożeństwo Różańcowe. W środę nabożeństwo fatimskie – jeśli pozwoli na to pogoda to różaniec omówimy przed Mszą świętą wieczorną w procesji wokół kościoła. W piątek z racji III piątku miesiąca na zakończenie Różańca Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 • Od dzisiaj można składać już na wypominki. Pod chórem znajdują się formularze do wypełnienia. Proszę, by składając na wypominki roczne zaznaczyć, przed którą Mszą świętą mają być czytane.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Lucynie Leśniak, Marii Kaczor i Marii Lorenc. Dziękuję także panom: Dariuszowi Dudziak i Dariuszowi Cieślik za wykoszenie trawy wokół kościoła i ogrodu plebanii. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, oraz za dwie ofiary w kopertach na kwotę 100 złotych złożonych w poprzednią niedzielę. Dziękuję także za ofiary przesłane na konto parafialne.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz