Ogłoszenia parafialne
28.11 – 5.12.2021 r.

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 28 LISTOPADA 2021

 • Pan Jezus wzywa nas dzisiaj do czuwania w oczekiwaniu na Jego przyjście.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Rozpoczęliśmy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. W dni powszednie będziemy codziennie rano odprawiać Roraty. W zakrystii od dziś są dostępne świece Caritas na stół wigilijny. W przyszłą niedzielę Służba Liturgiczna rozpocznie roznoszenie opłatków.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek święto św. Andrzeja, apostoła

  • piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

 • W tym tygodniu Roraty w dni powszednie codziennie o godzinie 7.00. W środę po Roratach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek z racji pierwszego piątku miesiąca dodatkowa Msza święta o godzinie 18.00 z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa. Wcześniej od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. W sobotę także oprócz porannych Rorat Msza święta wieczorna w porządku niedzielnym.

 • Za tydzień w niedzielę po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy świętej o godzinie 8.30 pobłogosławimy nowych ministrantów, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Ewie Litewka, Aleksandrze Derwisz, Jolancie Gąska, Wiktorowi Gąska, Stanisławie Synowskiej i Krystynie Kumala. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

 • Dziękuję za złożoną tydzień temu ofiarę 195 złotych na potrzeby migrantów, została ona przekazana na konto Caritas. Dziękuję także za ofiary składane dwa tygodnie temu Radzie Parafialnej na utrzymanie organisty. Jeśli ktoś nie miał okazji przekazać tej ofiary można ją złożyć któremuś z członków Rady Parafialnej.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za dwie ofiary w kopertach na kwotę 100 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

 • Na stoliku są do zabrania Dobre Nowiny, darmowa gazetka ewangelizacyjna.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz