Ogłoszenia parafialne
5.12 – 12.12.2021 r.

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 5 GRUDNIA 2021

 • Słuchamy dziś wołania Jana Chrzciciela, który przygotowywał kiedyś ludzi na spotkanie z Chrystusem, a dziś nas wzywa do nawrócenia i pokuty.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Po Mszach świętych z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy świętej o godzinie 8.30 pobłogosławimy nowych ministrantów, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa. Dziś także pobłogosławimy opłatki, które Służba Liturgiczna będzie roznosiła po parafii. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na ogrzewanie. W tą niedzielę przypada dzień pamięci o Kościele na Wschodzie.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

  • wtorek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

  • środa Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  • sobota wspomnienie św. Damazego, papieża

 • W środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to także rocznica poświęcenia naszego kościoła, jeszcze wtedy kaplicy – na zakończenie jej budowy w 1938 roku. W ten dzień na Roratach będzie uroczyste zakończenie Roku Świętego Józefa. W środę wieczorem dodatkowa Msza święta o godzinie 18.00, po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • Przeżywamy Adwent, przypominam, że od poniedziałku do soboty w naszym kościele Roraty są odprawiane o godzinie 7.00. W sobotę także oprócz porannych Rorat Msza święta wieczorna w porządku niedzielnym.

 • Za tydzień w niedzielę na Mszę świętą o godzinie 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej i Pierwszej Spowiedzi świętej wraz z rodzicami. Po Mszy świętej pobłogosławimy dla dzieci medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Krystynie Gąska, Bożenie Gąska, Bożenie Ostafin i Renacie Zawadzkiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam pierwszą piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za ofiarę, która wpłynęła na konto parafialne oraz za jedną ofiarę w kopercie złożoną w poprzednią niedzielę. Od przyszłej niedzieli do skarbonki będzie można składać ofiary na dekorację świąteczną.

 • Na stoliku są do zabrania Dobre Nowiny, darmowa gazetka ewangelizacyjna. Są jeszcze w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz