Ogłoszenia parafialne
12.12 -19.12.2021 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 12 GRUDNIA 2021

 • Dziś niedziela Gaudete – Radujcie się. Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Na Mszę świętą o godzinie 11.00 są dziś zaproszone dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej i Pierwszej Spowiedzi świętej wraz z rodzicami. Po Mszy świętej pobłogosławimy dla dzieci medaliki z wizerunkiem Matki Bożej.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

  • wtorek wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 • Przeżywamy Adwent, przypominam, że od poniedziałku do soboty w naszym kościele Roraty są odprawiane o godzinie 7.00. W sobotę także oprócz porannych Rorat Msza święta wieczorna w porządku niedzielnym. W zakrystii można się zaopatrzyć w opłatki i świece wigilijne Caritas. Przy okazji wielkie Bóg zapłać za ofiary złożone w tamtą niedzielę przez pośrednictwo Służby Liturgicznej przy okazji roznoszenia opłatków. Te ofiary są przeznaczone na ogrzewanie.

 • Jutro, 13 grudnia przeżywamy 40 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tamtego czasu. W środę po Roratach nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada III piątek miesiąca, po Roratach Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 • Od dziś do skarbonki pod chórem można składać ofiary na dekorację świąteczną naszego kościoła. Przy okazji zwracamy się z pytaniem, czy ktoś dysponuje jakimiś drzewkami, które chciałby wyciąć, by ofiarować je na choinki do kościoła na święta. Jeśli tak, to proszę o zgłoszenie tego.

 • Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia, aby Pana Jezusa zaprosić do swojego serca. W tym tygodniu zaczynają się spowiedzi w naszym dekanacie – w czwartek spowiedź jest organizowana w Kobylanach, w piątek w Bolechowicach, a w sobotę w Zabierzowie. U nas planujemy spowiedź na wtorek, 21 grudnia, w przyszłym tygodniu. Codziennie jest też możliwość spowiedzi na pół godziny przed Mszą świętą.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Annie Paczyńskiej, Agnieszce Żurek, Władysławie Węgiel, Henrykowi Paczyńskiemu i Bogusławie Wąsik. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic. Bóg zapłać także za wszystkie złożone ofiary.

 • Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysławę Górniak. Pomódlmy się za nią: Wieczne odpoczywanie….

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz