Ogłoszenia parafialne
19.12 -26.12.2021 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 19 GRUDNIA 2021

 • Dziś ostatnia niedziela Adwentu, prosimy Maryję, by uczyła nas dzielić się radością z obecności Chrystusa z innymi ludźmi. Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • wtorek wspomnienie św. Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła

  • niedziela święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika

 • Przygotowujemy się już bezpośrednio do przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze do piątku, czyli do Wigilii włącznie, Roraty są odprawiane o godzinie 7.00. We wtorek dodatkowa Msza święta o godzinie 18.00 na zakończenie spowiedzi parafialnej. W środę po Roratach Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W zakrystii można się jeszcze zaopatrzyć w opłatki i świece wigilijne Caritas.

 • Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia, aby Pana Jezusa zaprosić do swojego serca. W naszym kościele spowiedź we wtorek, od godziny 15.30 do godziny 16.30, potem przerwa i druga część spowiedzi od godziny 17.00 do 18.00. Na zakończenie, o godz. 18.00 Msza święta wieczorna. Będzie spowiadało trzech księży. Poza tym w poniedziałek spowiedź w Bęble, a w środę w Szklarach.

 • Jeśli chodzi o przygotowania zewnętrzne, to na środę na godzinę 18.00 zapraszam do pomocy przy dekoracji świątecznej kościoła. Zapraszam zwłaszcza druhów ze Straży Pożarnej, Służbę Liturgiczną, przygotowujących się do bierzmowania i wszystkie chętne osoby. Do skarbonki pod chórem można składać ofiary na ten cel.

 • W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Ze względu na ograniczenia liczby osób w kościele, tak jak w tamtym roku, odprawimy dwie Pasterki – jedną o 22.00, a drugą o północy. W Boże Narodzenie porządek Mszy świętej niedzielny. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, porządek Mszy świętych niedzielny.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Katarzynie Jarominek, Wiolettcie Dudek, Małgorzacie Makarskiej, Annie Kasprzyk i Lucynie Derwisz. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za trzynaście ofiar w kopertach na kwotę 810 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

 • Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Bińczycką. Pomódlmy się za nią: Wieczne odpoczywanie….

Ks. Andrzej Grodecki
proboszcz