Ogłoszenia parafialne
26.12 – 2.01.2022 r.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY – 26 GRUDNIA 2021

 • Dziś dziękujemy za to, że Chrystus chciał się narodzić w ludzkiej rodzinie. Prosimy Go dziś w intencji naszych Rodzin. Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • dziś, w niedzielę, święto św. Szczepana, diakona i męczennika

  • poniedziałek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty

  • wtorek święto świętych Młodzianków, męczenników

  • środa wspomnienie św. Tomasza Becketa, biskupa i męczennika

  • sobota uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

  • niedziela wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

 • Serdecznie dziękuję za pomoc przy przygotowaniach do wspólnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję zwłaszcza druhom ze Straży Pożarnej, Służbie Liturgicznej, przygotowującym się do bierzmowania i innym. Dziękuję także za ofiary złożone na ten cel do skarbonki oraz za ofiarowane choinki.

 • W tym tygodniu wracamy do zwykłego układu Mszy świętych w tygodniu. We wtorki i w czwartki Msze święte są rano o godzinie 7.30, w pozostałe dni wieczorem o godzinie 18.00. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek ostatni dzień starego roku. W ten dzień zapraszam na Mszę świętą wieczorną, na godzinę 18.00, z podsumowaniem minionego roku. Na ten dzień nasz Arcybiskup udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na terenie naszej archidiecezji. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i zarazem pierwszy dzień Nowego Roku. Jest to też pierwsza sobota miesiąca. W ten dzień porządek Mszy świętej niedzielny. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Rozpoczynamy w naszej parafii kolędową wizytę duszpasterską. Ponieważ moim zdaniem nie ma jeszcze możliwości chodzenia „po kolędzie” tradycyjnym sposobem, dlatego będę odwiedzał domy tylko na zaproszenie. Na stoliku są wyłożone formularze zgłoszeniowe, proszę i ich wypełnienie i złożenie – najlepiej do zakrystii.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Władysławie i Adamowi Litwa, Alicji Sroka, Barbarze Kita, Dorocie i Ilonie Krawczyk oraz Bogusławie Mączka. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym za sześć ofiar w kopertach na kwotę 1550 złotych złożone w poprzednią niedzielę.

 • Z naszej wspólnoty w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Siwka. Pomódlmy się za niego: Wieczne odpoczywanie….

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz