Ogłoszenia parafialne
2.01 – 9.01.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 STYCZNIA 2022

 • Dziś patrzymy na Jezusa – Słowo, które stało się ciałem. Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • dziś, w niedzielę, wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

  • poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

  • czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego

 • W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, w Polsce zwana świętem Trzech Króli, jest to święto obowiązkowe. W ten dzień Msze święte w porządku niedzielnym, po Mszach świętych poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy świętej wieczornej młodzież wraz z zespołem Będkowianki zaśpiewają kolędy, zapraszamy do wspólnego śpiewania.

 • Poza tym w tym tygodniu w naszym kościele: W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Potem zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. W przyszłą niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego.

 • Jak wspominałem w poprzednią niedzielę w tym roku kolędowa wizyta duszpasterska jest możliwa tylko na zaproszenie. Można zgłosić takie zaproszenie albo osobiście, albo przez formularz zgłoszeniowy.

 • Zmarła mama księdza Jacka Miodka, proboszcza z Racławic, który czasem posługiwał w naszej parafii przy spowiedzi. Pogrzeb w Trzebini Sierszy we wtorek w południe.

 • Strażacy z OSP Będkowice prosili o poinformowanie, że dziś po południu będą roznosili kalendarze strażackie.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Małgorzacie Wiśniewskiej, Grażynie Leśniak, Agnieszce Nowakowskiej oraz Sylwii Jabłonowskiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary w tym te, które wpłynęły na konto bankowe.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz