Ogłoszenia parafialne
16.01 -23.01.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 STYCZNIA 2022

 • Słuchając dziś opisu wesela w Kanie Galilejskiej pomyślmy, czy my zapraszamy Jezusa do naszego domu i do naszego życia.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Antoniego, opata

  • środa wspomnienie świętego Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

  • piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan. Najpierw w poniedziałek przypada dzień judaizmu, tydzień ekumeniczny trwa od 18 do 25 stycznia. Na koniec 26 stycznia dzień islamu. Nabożeństwo centralne odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 w Bazylice OO Jezuitów w Krakowie.

 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Słowa Bożego, święto ustanowione przez papieża Franciszka. W ten dzień szczególnie pomyślmy o roli Pisma świętego w naszym życiu.

 • Nadal trwa kolędowa wizyta duszpasterska, można się na nią umówić, bądź wypełnić zaproszenie.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Marii Morawiec, Krystynie Leśniak, Krystynie Pasek, Mariannie Jurczyk i Janinie Kozyra. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za sześć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę, na kwotę 290 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz