Ogłoszenia parafialne
23.01 -30.01.2022 r.

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 STYCZNIA 2022

 • Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Słyszymy w Ewangelii jak sam Chrystus czyta nam Słowo Boże. Pomyślmy o roli Pisma świętego w naszym życiu.

 • Dziś w naszym kościele Msze święte: o 8.30, 11.00 i o godz. 17.00.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

  • wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

  • środa wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa

  • piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

 • W środę po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym tygodniu do 25 stycznia trwa jeszcze Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwo centralne odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Bazylice OO Jezuitów w Krakowie. Po zakończeniu Tygodnia Ekumenicznego w dniu 26 stycznia (środa) obchodzimy Dzień Islamu.

 • W tej chwili jest do odprawienia w naszej parafii około 50-60 intencji „pogrzebowych”, ofiarowanych na pogrzebach osób zmarłych w 2021 roku. Ponieważ zaczął się Nowy Rok mam propozycję, by osoby z rodzin tych zmarłych podeszły do zakrystii bądź kancelarii i zdecydowały, na które dni w tym roku wpisać te intencje. Oczywiście chodzi o Msze święte w tygodniu. Jeśli tego nie uczynią, sam będę wpisywał te intencje na wolne terminy na Msze święte wieczorne w tygodniu.

 • Kończy się już kolędowa wizyta duszpasterska. Na ten moment byłem w około 50 domach w naszej parafii. Dziękuję za gościnność, za rozmowy i za wszystkie złożone przy tej okazji ofiary.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Małgorzacie Molendys, Janinie Pater i Katarzynie Grzybowskiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za ofiarę złożoną na konto parafialne i za cztery ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę, na kwotę 450 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz