Ogłoszenia parafialne
30.01 – 6.02.2022 r.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 STYCZNIA 2022

 • Dziś słyszymy jak Chrystus mówi ludziom prawdę. I ta prawda powoduje, że jego rodacy chcą go zabić.

 • W tą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

  • środa święto Ofiarowania Pańskiego

  • piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 • W środę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszy świętej o godzinie 18.00 poświęcenie gromnic. W ten dzień obchodzimy także Dzień Życia Konsekrowanego, pamiętajmy o modlitwie za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu.

 • W środę wieczorem po Mszy świętej zapraszam do pomocy przy likwidacji dekoracji bożonarodzeniowej. Zapraszam zwłaszcza druhów ze Straży Pożarnej, Radę Parafialną, Służbę Liturgiczną, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich chętnych.

 • W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca, możliwość spowiedzi świętej od godziny 17.15. Po Mszy świętej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Na ten dzień było zaplanowane spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Jednak z racji tego, że młodzież obecnie uczy się zdalnie odwołuję to spotkanie i zapraszam w pierwszy piątek marca. W tym tygodniu wypada także pierwsza sobota miesiąca. W ten dzień po Mszy świętej wieczornej odmówimy Litanię do Matki Bożej.

 • W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Podczas Mszy świętych będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Marii Kozień, Grażynie Mirek, Marii Żurowskiej i Wojciechowi Lorenc. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za ofiarę złożoną na konto parafialne i za trzy ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę, na kwotę 200 złotych.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz