Ogłoszenia parafialne
13.02 -20.02.2022 r.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 LUTY 2022 ROKU

  • Słyszymy dziś w Ewangelii jak Pan Jezus wypowiada swoje błogosławieństwa, kreśląc program naszego chrześcijańskiego życia.

  • Dzisiaj Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

  • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

    • poniedziałek święto św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

  • W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca – po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

  • Dnia 20 lutego 1982 roku Ks. Kardynał Franciszek Macharski erygował naszą parafię i ustanowił pierwszym proboszczem Ks. Stanisława Urygę. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili 40-stą rocznicę tego wydarzenia. Msze święte o godzinie 8.30 i 17.00 bez zmian, natomiast suma będzie, tak jak w odpust, opóźniona o pół godziny – czyli rozpocznie się o godzinie 11.30. Będzie ją sprawował Ks. Tadeusz Kęsek, najstarszy z żyjących proboszczów naszej parafii. Obchodzi on w tym roku 50-lecia swojego kapłaństwa. Zaproszeni zostali również wszyscy księża pracujący w naszej parafii.

  • Dziękuję za sprzątanie kościoła, dekorację i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Lucynie Leśniak, Marii Kaczor, Bogusławie Dudziak i Marii Lorenc. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam wyjątkowo dwie piątki – ostatnie z Będkowic.

  • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym ofiarę złożoną na konto parafialne i za dwie ofiary w kopertach złożone w poprzednią niedzielę na kwotę 100 złotych.

  • Pod chórem są do zabrania najnowsze Radosne Nowiny – darmowa gazetka ewangelizacyjna.

Ks. Andrzej Grodecki

proboszcz