Ogłoszenia parafialne
27.02 – 6.03.2022 r.

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 LUTY 2022 ROKU

 • Dziś w Ewangelii Pan Jezus przestrzega nas przed pochopnymi ocenami drugiego człowieka i wzywa do odpowiedzialności za wypowiadane słowa.

 • Dzisiaj Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i 17.00. Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu polskiego.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • czwartek wspomnienie świętego Kazimierza, królewicza, patrona naszej Archidiecezji

 • Środa Popielcowa rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W ten dzień Msze święte rano o 7.30 i wieczorem o godzinie 18.00, z posypaniem głów popiołem na znak pokuty. Po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę obowiązuje post ścisły, w tym roku szczególnie ofiarujemy go w intencji Ukrainy.

 • Oprócz tego w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek od godziny 17.00 okazja do spowiedzi świętej, o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa w intencji osób pokrzywdzonych, a na koniec Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Zaraz po Mszy świętej wieczornej spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W sobotę po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej.

 • Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować i obejść uroczystości 40-stej rocznicy erygowania naszej parafii, jakie obchodziliśmy w poprzednią niedzielę.

 • W przyszłą niedzielę przypada pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Tak jak w tamtym roku w niedziele poza Mszami świętymi dodatkowo o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 Zmianka Różańcowa.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Jolancie Regulskiej, Izabelli Białek, Klaudii Gąsce, Annie Gąsce i Izabelli Piątkowskiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, w tym za pięć ofiar w kopertach złożonych w poprzednią niedzielę na kwotę 250 złotych.

 • W związku z apelem Caritas Polska informujemy, że do skarbonki w kościele można od niedzieli do Środy Popielcowej składać ofiary finansowe na pomoc Ukrainie.

 • Akcję zbierania śpiworów, koców, sprzętu medycznego, żywności, zestawów medycznych itd. organizuje Gmina Wielka Wieś. W Będkowicach zbiórka jest prowadzona w Remizie OSP – w niedzielę od 12 do 14 oraz w dni powszednie od 18 do 20. Można też zostawiać rzeczy w sklepie. Drugim punktem zbiórki jest szkoła – można tam przekazywać dary w godzinach jej funkcjonowania.

Ks. Andrzej Grodecki, proboszcz