Ogłoszenia parafialne
13.03 -20.03.2022 r.

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13 MARCA 2022 R.

  1. W Drugą Niedzielę Wielkiego Postu czytamy ewangelię o Przemienieniu Pana Jezusa – jest to objawienie Jego mocy i zarazem wezwanie nas do przemiany.

  2. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i 17.00. Dodatkowo o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.

  3. Dziś także niedziela „Ad gentes” – poświęcona modlitwie za misjonarzy i pomocy im. W dni dzisiejszym przypada dziewiąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na papieża. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Nim.

  4. W tym tygodniu: w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa, a po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. W sobotę obchodzimy Uroczystość św. Józefa. W ten dzień dodatkowa Msza święta rano o godzinie 7.30. Na Mszach świętych w ten dzień odmówimy Litanię do św. Józefa.

  5. W przyszłą niedzielę Msze święte i nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali tak jak dziś.

  6. W tym tygodniu już zaczęły się rekolekcje parafialne w naszym dekanacie. Od dziś zaczynają się rekolekcje w parafii Biały Kościół poświęcone św. Józefowi.

  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Monice Adamczyk, Anecie Szlachta, Magdalenie Leśniak, Marcie Mirek, Natalii i Przemysławowi Banaś. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

  8. Na stoliku pod chórem są do zabrania „Dobre Nowiny”, darmowa gazetka ewangelizacyjna.

  9. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za dwie ofiary złożone w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 100 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz