Ogłoszenia parafialne
20.03 -27.03.2022 r,

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20 MARCA 2022 R.

  1. W dniu dzisiejszym w Ewangelii Chrystus wzywa nas do nawrócenia.

  2. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i 17.00. Poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna.

  3. W tym tygodniu w środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  4. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W ten dzień w naszym kościele dodatkowa Msza święta o godzinie 7.30. Po południu o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. Jest to Dzień Świętości Życia, na Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W ten dzień Ojciec święty dokona zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Z racji uroczystości 25 marca nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Za tydzień przypada niedziela „Laetare”, w ten dzień Msze święte i nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali tak jak dziś. Przypominam, że przed tą niedzielą jest zmiana czasu, dlatego Msze święte będą jakby „godzinę wcześniej”.

  6. Od dziś można do skarbonki wrzucać ofiary na przygotowanie w naszym kościele Ciemnicy, Grobu Pańskiego i dekoracji Wielkanocnej. A w zakrystii można się zaopatrzyć w baranki paschalne – ofiary składane za nie są przeznaczone na Caritas.

  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Jadwidze Kocwa, Natalii i Kamili Mazur, Marzenie i Mirosławowi Bień, Lidii Seweryn i Annie Nowińskiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Kawior.

  8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za siedem ofiar złożonych w kopertach w poprzednią niedzielę na kwotę 370 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz