Zaproszenie na Dzień Świętości Życia 2022 roku


Zaproszenie na Dzień Świętości Życia 2022 roku

 

 

Drodzy Siostry i Bracia!
W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, w trwającym Roku Rodziny „Amoris Laetitia”, obchodzony będzie Dzień Świętości Życia. Został on ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 roku w odpowiedzi na apel św. Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” ogłoszonej 25 marca 1995 roku. W związku z powyższym zachęcam do włączenia się w to dzieło we wspólnotach parafialnych oraz zapraszam do udziału w diecezjalnych obchodach Dnia Świętości Życia, które odbędą się w najbliższy piątek o godz. 19.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, gdzie przewodniczyć będę uroczystej Eucharystii. Zapraszam również w tym dniu do Parafii św. Mikołaja w Chrzanowie, gdzie o godz. 18.00 Mszę świętą przy ikonie Świętej Rodziny będzie celebrował Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz. Zarówno w ramach obchodów diecezjalnych, jak i w poszczególnych parafiach, będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ta wyjątkowo ważna modlitwa powinna leżeć na sercu każdemu z nas. Świat wciąż potrzebuje świadków „cywilizacji życia”.
Z nadzieją na wspólne spotkanie i modlitwę z serca błogosławię

x. Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski
Kraków, dnia 18 marca 2022 r.