Rekolekcje Wielkopostne 2022

Ikona Świętej RodzinyW tym roku nasze rekolekcje parafialne będą powiązanie z przygotowaniem do nawiedzenia parafii przez Ikonę Najświętszej Rodziny, peregrynującą obecnie po Archidiecezji Krakowskiej. Poprowadzi je Ks. Marcin Szydłowski, sędzia Sądu Metropolitalnego w Krakowie.

Rekolekcje rozpoczniemy w Piątą Niedzielę Wielkiego Postu, gdy zasłaniane są krzyże w kościołach. W niedzielę, poza Mszami świętymi o godzinie 10.30 przeżyjemy Drogę Krzyżową, a o godzinie 16.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W poniedziałek zaplanowana jest spowiedź parafialna. Najpierw okazja do skorzystania z sakramentu pokuty będzie rano od godzinie 8 do 9, a po południu od 15 do 18 z przerwą na Mszę świętą o godzinie 16.

We wszystkie dni powszednie rekolekcji będą nauki na Mszach świętych o godzinie 7.30 i o godzinie 18. Oprócz tego zapraszamy dzieci na katechezy do kościoła. Młodsze dzieci, od klasy pierwszej do czwartej, na godzinę 9.45 (w trakcie trzeciej lekcji w szkole) a starsze – od klasy piątej do ósmej – na godzinę 11.30 (w trakcie piątej lekcji w szkole).

Poza tym starszych i chorych zapraszamy na Mszę świętą dla nich, połączoną z przyjęciem sakramentu namaszczenia chorych w poniedziałek na godzinę 16. Młodzież zapraszam na naukę we wtorek po Mszy świętej wieczornej. Nauka stanowa dla mężczyzn będzie w niedzielę po Mszy świętej wieczornej, a dla kobiet w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej.

Rekolekcje zakończymy uroczystym przywitaniem w naszej parafii Ikony Najświętszej Rodziny na Mszy świętej wieczornej w środę, 6 kwietnia.

Program rekolekcji wielkopostnych