Ogłoszenia parafialne
10.04 -17.04.2022 r.

NIEDZIELA PALMOWA – 10 KWIETNIA 2022 ROKU

  1. Dziś Niedziela Palmowa, a jednocześnie Niedziela Męki Pańskiej. Patrzymy na tryumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy a potem słuchamy opisu Jego Męki i Śmierci.

  2. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i 17.00. Poza tym o godzinie 10.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 16.30 ostatnie Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Po zakończeniu Gorzkich Żali Msza święta wieczorna. Wieczorem o godzinie 19.00 pójdziemy ulicami naszej miejscowości Drogą Krzyżową, o ile pozwoli na to pogoda. W razie niepogody Droga Krzyżowa będzie w kościele.

  3. Dziękuję wszystkim za udział w rekolekcjach parafialnych i podczas nawiedzenia naszej parafii przez Ikonę Najświętszej Rodziny. Niech trwa nadal w nas i naszych rodzinach łaska Boża, którą nas Pan Bóg wtedy obdarzył. Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze przystąpić do spowiedzi świętej, to w tym tygodniu w naszym kościele będzie jeszcze okazja ku temu. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą lub nabożeństwem. Jest też możliwość odwiedzin u chorych, można ich zgłaszać w zakrystii.

  4. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po niej zapraszam do pomocy przy przygotowaniu kościoła na Wielkanoc, będziemy przygotowywali Ciemnicę i Grób Pański. Przy okazji przypominam, że do skarbonki w przedsionku kościoła można złożyć ofiary na świąteczną dekorację.

  5. W Wielki Czwartek obchodzimy święto ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. W tym dniu uroczysta Msza święta Wieczerzy Paschalnej o godzinie 18.00, na niej zawiązanie dzwonów, a po niej przeniesiemy Pana Jezusa do Ciemnicy.

  6. W Wielki Piątek obchodzimy pamiątkę śmierci Pana Jezusa, w ten dzień nie odprawia się Mszy świętej, obowiązuje post ilościowy i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W naszym kościele o godzinie 15.00 Droga Krzyżowa. Potem, o godzinie 18.00 Liturgia Męki Pańskiej i Adoracji Krzyża. Będziemy czytać opis Męki Pańskiej i adorować Krzyż. Na zakończenie liturgii przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu, tam będzie Adoracja aż do północy. W tym roku zmienimy trochę podział części parafii podczas adoracji. Bezpośrednio po liturgii adorują ulice: Brzozowa, Wiosenna, Rynek i Borowa. Od godz. 21 do 22 ulica Kawiory. Od godz. 22 do 23 ulice: Długa, Ogrodowa, Bzowskich i Lisowska. A od godz. 23 do 24 ulice: Okupniki, Jaśminowa, Browar i Widokowa.

  7. W Wielką Sobotę przed południem w kościele poświęcimy pokarmy. Pierwsze poświęcenie będzie o godzinie 10.00, po nim adorację Grobu Pańskiego będą prowadziły dzieci i młodzież. Drugie poświęcenie pokarmów o godzinie 11.00, po nim adorację Grobu poprowadzi Róża Różańcowa. Wieczorem o godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, na początku poświęcimy ogień, a zakończymy ją procesją Rezurekcyjną. Na tę liturgię przynosimy świece. Rozpiska tych nabożeństw i adoracji jest w gablotce parafialnej.

  8. W przyszłą Niedzielę Wielkanoc, Msze święte jak w niedzielę. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy świętej o godzinie 17.00.

  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła, udekorowanie go i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Bogusławie Wąsik, Henrykowi Paczyńskiemu, Annie Paczyńskiej, Władysławie Węgiel i Agnieszce Żurek. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

  10. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary oraz za ofiary przesłane na konto parafialne.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz