Ogłoszenia parafialne
17.04 -24.04.2022 r.

WIELKANOC – 17 KWIETNIA 2022 ROKU

  1. Obchodzimy Święta Wielkanocne, największą uroczystość w ciągu roku. Życzę wszystkim wiele radości i pokoju płynącego od Chrystusa Zmartwychwstałego.

  2. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i 17.00.

  3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o 8.30 i o godzinie 11.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej.

  4. W tym tygodniu obchodzimy Oktawę Wielkanocną. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na tą Mszę świętą zapraszam dzieci przygotowujące się do przeżycia Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy świętej próba. W piątek z racji Oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Mszy świętej o godzinie 17.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po Mszach świętych za tydzień Rada Parafialna będzie zbierała ofiary na utrzymanie organisty.

  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji obchodów Wielkiego Tygodnia. Szczególnie strażakom, Radzie Parafialnej, Służbie Liturgicznej oraz panu organiście.

  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Małgorzacie Makarskiej, Annie Kasprzyk, Lucynie Derwisz i Wiolettcie Dudek. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic.

  8. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za 8 ofiar w kopertach złożonych w ostatnią niedzielę na kwotę 410 złotych oraz za ofiary złożone w czasie Triduum Sacrum.

ks. Andrzej Grodecki

proboszcz