Ogłoszenia parafialne
1.05 – 8.05.2022 r.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 1 MAJA 2022 ROKU

 • Obchodzimy Trzecią Niedzielę Wielkanocną, która jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą Tydzień Biblijny. Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godzinie 11 będzie Zmianka Różańcowa. Dziś także pierwsze nabożeństwo majowe po Mszy świętej wieczornej.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

  • wtorek święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

  • środa wspomnienie św. Floriana, męczennika

  • czwartek wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, prezbitera

  • piątek święto św. Apostołów: Filipa i Jakuba

 • Od poniedziałku do końca maja wszystkie Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18.00. Po Mszach świętych będziemy odprawiać nabożeństwo majowe.

 • We wtorek 3 maja święto Matki Bożej Królowej Polski. W ten dzień przypada odpust w Giebułtowie. U nas w kościele Msze święte tylko do południa, czyli o godzinie 8.30 i 11.00. Po Mszy świętej o 11 odmówimy Litanię do Matki Bożej.

 • W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe. Po nich próba dla dzieci przygotowujących się do przeżycia Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii świętej.

 • W piątek pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 17.15 okazja do spowiedzi świętej. Po Mszy świętej i nabożeństwie majowym zapraszam młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 • Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 11.00 będzie udzielona Pierwsza Komunia święta trzynastu dzieciom z klasy trzeciej z naszej szkoły. Proszę, by w tą niedzielę przyjść na inne Msze święte, a na tą Mszę świętą zostawić wolne miejsce w kościele dla tych dzieci i ich rodzin.

 • Dziękuję za sprzątanie kościoła i za złożenie ofiary na Mszę świętą następującym osobom: Małgorzacie Wiśniewskiej, Agnieszce Nowakowskiej, Aurelii Krawczyk, Małgorzacie Glanowskiej, Grażynie Leśniak oraz Sylwii Jabłonowskiej. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam kolejną piątkę z Będkowic. Tym razem wyjątkowo na godzinę 10.00, gdyż trzeba rozebrać dekorację wielkanocną, by potem rodzice dzieci z klasy trzeciej przygotowali dekorację na Pierwszą Komunię. Do pomocy przy demontażu dekoracji proszę także o pomoc strażaków.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz