Ogłoszenia parafialne
8.05 – 15.05.2022 r.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 8 MAJA 2022 R.

 • Obchodzimy Czwartą Niedzielę Wielkanocną, która nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza.

 • Dziś Msze święte jak w każdą niedzielę, o 8.30, 11.00 i o 17.00. Na Mszy świętej o godzinie 11 uroczystość I Komunii świętej. Dziś w Krakowie odbywa się procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

 • Kalendarz Liturgiczny na ten tydzień:

  • poniedziałek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

  • wtorek wspomnienie św. Jana z Avili (od Krzyża), prezbitera i doktora Kościoła

  • piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

  • sobota święto św. Macieja, apostoła

 • Przypominam, że w miesiącu maju wszystkie Msze święte w dni powszednie są odprawiane o godzinie 18.00. Po Mszach świętych nabożeństwo majowe. W tym tygodniu obchodzimy Biały Tydzień, na Msze święte wieczorne i majówki zapraszam zwłaszcza dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do Spowiedzi i Komunii świętej.

 • W poniedziałek 9 maja uroczystość św. Stanisława, przeniesiona z niedzieli. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i nabożeństwo majowe. W piątek pierwsze nabożeństwo fatimskie, po Mszy świętej odmówimy Litanię do Matki Bożej i później, w procesji wokół kościoła, odmówimy część różańca świętego.

 • Za tydzień na Mszy świętej o godzinie 11.00 będziemy obchodzić Rocznicę I Komunii świętej dla dzieci z klasy czwartej.

 • Dziękuję Radzie Parafialnej, strażakom i Służbie Liturgicznej za uprzątniecie dekoracji świątecznej i za naprawę łazienki w Zakątku. Natomiast rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękuję za posprzątanie kościoła i piękną dekorację. W następną sobotę do sprzątania kościoła zapraszam piątkę z Będkowic.

 • Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary, za złożone cztery ofiary w kopertach na kwotę 350 złotych.

ks. Andrzej Grodecki, proboszcz